Podsumowanie Tygodnia Tolerancji w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie

28 marca odbył się finał „Tygodnia Tolerancji”, projektu realizowanego w naszej szkole cyklicznie. W miesiącu marcu bieżącego roku w naszej szkole miało miejsce szereg działań propagujących postawę tolerancji, szacunku i empatii wobec drugiego człowieka. W tym roku projekt szkolny stał się projektem miejskim i był realizowany pod hasłem „Szanuję, nie hejtuję”. Obserwując problem oraz dostrzegając potrzebę pochylenia się nad hasłami dotyczącymi: mowy nienawiści, wszechobecnego hejtu, braku akceptacji, która szerzy się we współczesnym świecie, zaprosiliśmy do współpracy zaprzyjaźnione z naszą placówką szkoły z Radlina: Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza, Szkołę podstawową nr 3 im. Ziemi Radlińskiej oraz Szkołę Podstawową nr 4 im. Gustawa Morcinka. Wspólnie stworzyliśmy również „Kapsułę czasu”, w której umieściliśmy nasze przesłania do rówieśników w przyszłości. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się uczniowie z naszej szkoły oraz przedstawiciele zaproszonych do współpracy placówek. Wysoki poziom artystyczny występujących i ich zaangażowanie w projekt, po raz kolejny ujawniły ogromne pokłady wrażliwości młodych ludzi, tworzących społeczność szkolną. Zgromadzona publiczność mogła również oklaskiwać laureatów, którzy odebrali nagrody za udział w licznych konkursach i zawodach. Atmosfera na scenie oraz poza nią sprzyjała dobrej zabawie oraz nawiązywaniu nowy relacji społecznych. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w nasz projekt.


integracja, projektyObowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo