Osiągnięcia naszych pływaków podczas mitingu pływackiego

W miniony weekend, 16-18 lutego, na pływalni AWF Katowice odbyła się VIII edycja Pucharu Silesia. Jest to jeden z największych mityngów pływackich w Polsce. Wzięło w nim udział ponad 750 zawodników z całego kraju jak i z zagranicy. Starty odbywały się w 5 kategoriach wiekowych, począwszy od 10-latków, a na seniorach skończywszy. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, nasi grzbieciści: Patryk Rożenek dwukrotnie zwyciężał na dystansach 50m i 100m, co dało mu możliwość startu w finale kategorii Open, gdzie zajął odpowiednio 5 i 6 miejsce. Na dystansie 50m stylem grzbietowym bezkonkurencyjny był jego młodszy kolega Kamil Kurzak zwyciężając w swojej kategorii wiekowej. W ślady za starszymi kolegami poszedł Filip Polonius i nie miał sobie równych na 100m stylem grzbietowym. Do tego zwycięstwa dołożył kolejne dwa na dystansach 100 i 200m stylem dowolnym. Wśród 10-latków Olivier Kosmala był bliski zwycięstwa na najdłuższym dystansie tych zawodów, czyli 400m stylem dowolnym, ale ostatecznie zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji, w swojej kategorii wiekowej, uplasował się Wiktor Buryba na wymagającym dystansie 100m stylem motylkowym. Oliwier, Wiktor oraz Filip dzięki swoim medalom uplasowali naszą reprezentację na 3 miejscu w rankingu medalowym 10-latków.