Osiągnięcia naszych pływaków podczas mitingu pływackiego

        W miniony weekend, 16-18 lutego, na pływalni AWF Katowice odbyła się VIII edycja Pucharu Silesia. Jest to jeden z największych mityngów pływackich w Polsce. Wzięło w nim udział ponad 750 zawodników z całego kraju jak i z zagranicy. Starty odbywały się w 5 kategoriach wiekowych, począwszy od 10-latków, a na seniorach skończywszy. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, nasi grzbieciści: Patryk Rożenek dwukrotnie zwyciężał na dystansach 50m i 100m, co dało mu możliwość startu w finale kategorii Open, gdzie zajął odpowiednio 5 i 6 miejsce. Na dystansie 50m stylem grzbietowym bezkonkurencyjny był jego młodszy kolega Kamil Kurzak zwyciężając w swojej kategorii wiekowej. W ślady za starszymi kolegami poszedł Filip Polonius i nie miał sobie równych na 100m stylem grzbietowym. Do tego zwycięstwa dołożył kolejne dwa na dystansach 100 i 200m stylem dowolnym. Wśród 10-latków Olivier Kosmala był bliski zwycięstwa na najdłuższym dystansie tych zawodów, czyli 400m stylem dowolnym, ale ostatecznie zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji, w swojej kategorii wiekowej, uplasował się Wiktor Buryba na wymagającym dystansie 100m stylem motylkowym. Oliwier, Wiktor oraz Filip dzięki swoim medalom uplasowali naszą reprezentację na 3 miejscu w rankingu medalowym 10-latków.
Naszą szkołę oraz Klub "Górnik Radlin" reprezentowali:
Adamczyk Jan
Adamczyk Zofia
Buryba Wiktor
Cnota Natalia
Fejkiel Matylda
Jęczmionka Tomasz
Kempa Aleksander
Kosmala Oliwier
Kruczek Nadia
Kubica Agata
Kurzak Kamil
Maroszek Alex
Nowak Jacek
Polonius Filip
Pytlik Daria
Rok Mikołaj
Rożenek Patryk
Skupin Wiktoria
Wawrzyniak Kajetan
Woźnica Kalina
Ziarnik Otylia


plywanie, sport, zawodyObowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo